APIE ĮMONĘ

Istorija

 

„Inter-Silo“ komandos užsiima grūdų talpyklų konstrukcija ir priežiūra. Veiklą pradėjusi Danijoje, vėliau kompanija išsiplėtė į kitas Europos šalis.

 

Šimtai Danijos žemdirbių – ir stambiųjų, ir smulkiųjų – dabar grūdus laiko ūkiuose ir taip sutaupo laiko bei pinigų. Nuimant derlių jiems nebereikia produkcijos vežti tiesiai į grūdų supirkimo punktą ir neturint kito pasirinkimo ją parduoti už pačią žemiausią kainą.

 

Išsamiai susipažinę su įvairaus dydžio ir paskirties ūkių specifika visoje Europoje, „Inter-Silo“ sukaupė itin gilią patirtį šioje srityje ir savo akimis įsitikino daugybe modernios agrokultūros privalumų. Tad nuo šiol „Inter-Silo“ – ne tik paslaugų teikėjas. Įmonė nusprendė Pabaltijo šalių ūkininkams atskleisti vakarietiškus būdus rūpintis javais. Nuo 2014-ųjų pradžios „Inter-Silo“ tapo oficialiu amerikiečių gamintojo „Sukup“ įrangos pardavėju ir atstovu.

 

„Inter-Silo“ darbuotojai išsamiai susipažinę su grūdų talpyklų specifika ir yra pasiruošę žemdirbiams pristatyti plačios apimties projektus. Kompanija pasirūpins kiekvienu projekto etapu nuo finansavimo prašymų, leidimų statybai, įrengimo, elektros įvedimo, projekto testavimo iki darbuotojų apmokymo ir įrenginio priežiūros bei aptarnavimo.

 

Grūdų talpyklų sistemomis palengvinamas ūkininko gyvenimas ir nuimant derlių, ir po jo. Nuimtą derlių galima atvežti tiesiai į talpyklą ir kone iškart pradėti džiovinimo procesą jos viduje. Atsižvelgiant į ūkio paskirtį, grūdai gali būti išdžiovinti ir vėliau panaudoti gyvulių pašarui – arba laikomi talpykloje iki tol, kol pakils jų kaina ir ūkininkas galės sulaukti didžiausio pelno.

 

Įdomūs faktai

 

„Inter-Silo“ sumontavo jau virš 1200 grūdų sandėliavimo bokštų visoje Europoje, iš jų virš 100 Lietuvoje.

 

2012 m. pastatė pirmą bokštinę grūdų džiovyklą Danijoje, o vėliau pastatė dar kelias.

 

Įgyvendino projektus Rumunijoje, Danijoje, Švedijoje, Nyderlanduose, Jungtinėje Karalystėje, Norvegijoje, Suomijoje, Vokietijoje, Rusijoje, Latvijoje, Lietuvoje.

 

95 % visų „Inter-Silo“ pastatytų bokštų – su maišymo ir džiovinimo įranga.

 

Vidutinis bokšto statybos laikas – savaitė 1 000 tonų pajėgumui. Toks bokštas sudarytas iš daugiau nei 27 000 detalių.

 

2012 metais įmonė „Inter-Silo“ Danijoje pastatė didžiausią grūdų bokštą, kurio talpa siekia net 8000 tonų, o 2014 metais tame pačiame objekte pastatė dar du tokios pat talpos bokštus ir bendrą projekto talpą padidino iki 24 000 tonų.

 

2018 metais įmonė „Inter-Silo“ Danijoje pastatė tris grūdų bokštus po 12500 tonų, viso 37500 tonų.

 

Savininko žodis

 

Pradėjau šį verslą prieš beveik 20 sezonų, tad mačiau staigią šios įdomios rinkos plėtrą. 2000-aisiais į Daniją importuoti pirmieji amerikietiški grūdų bokštai. Tuomet buvau laisvai samdomas darbuotojas bokštų įrengimo komandoje ir net neįsivaizdavau, kokią didžiulę įtaką šis produktas turės Danijos, o vėliau ir Europos agrokultūrai.

 

Nuo tada buvo džiugu stebėti, kaip ūkininkai ir žemdirbiai visoje Šiaurės Europoje pamėgo grūdų bokštus su džiovinimo sistemomis. Tradiciškai ir, beje, labai panašiai kaip šiandien Lietuvoje, danų ūkininkas neturėdavo kitos išeities, tik parduoti grūdus už žemą kainą derliaus metu, arba vežti juos į džiovinimo terminalus ir sumokėti nemažus pinigus už grūdų džiovinimą.

 

Šiandien Danijoje yra tūkstančiai grūdų bokštų. Daugumos jų talpa – 500–1 000 tonų, nes tai – optimalus bokšto dydis grūdų džiovinimui. Dideliuose ūkiuose paprastai statome kelis bokštus ir mobilią džiovyklą, nes yra poreikis atskirti įvairius javus.

 

Siūlome didelę grūdų sandėliavimo įrangos įvairovę ir pastebėjome, jog egzistuoja poreikis grūdų transportavimo, vėdinimo, sandėliavimo sistemoms, o ypač didelio susidomėjimo sulaukė mūsų džiovinantys grūdų sandėliavimo bokštai su maišymo įranga.

 

Larsas Youngas Mogensenas

 

Savininkas